Vi dækker hele Danmark

Og er altid kun et opkald væk
Har spørgsmål til vores services eller produkter, er du altid velkommen til at kontakte os for personlig betjening.

Brug for akutservice?
Ring til os med det samme, så finder vi en tid til et servicebesøg hurtigst muligt.

Telefonisk support – 70 233 121
Man-torsdag 7.00 – 16.30
Fredage 7.00 – 16.00

info@dentsupport.dk

Mandal Allé 12 B
5500 Middelfart
Telefon 70 233 121

3 adresser og værksteder
Uanset hvor i landet, kan vi hurtigt komme dig til undsætning, når du har brug for hjælp.

  • Middelfart – hovedkontor, værksted og showroom
  • Greve – værksted og showroom
  • Randers – værksted

Kontakt en medarbejder

Ring til vores service på 70 233 121 – uanset om du har brug for akut service, skal aftale tid til serviceeftersyn, har brug for ny montering eller andet. Så finder vi den rette tekniker, som hurtigst muligt kan hjælpe dig. Du kan også altid kontakte den enkelte medarbejder direkte på email.

Matti Overgaard

Chefkonsulent / Indretning
matti@dentsupport.dk

Bo Tukjær Haderup

Indretningskonsulent bo@dentsupport.dk

Søren Andersen

Røntgenspecialist
soeren@dentsupport.dk

Stig Færch

Service & Røntgen
stig@dentsupport.dk

Carsten Kjær

Servicechef carsten@dentsupport.dk

Jørn Iversen

Servicetekniker
jorn@dentsupport.dk

Martin Hammer

Servicetekniker
martin@dentsupport.dk

Christian Balshøj Nielsen

Servicetekniker
christian@dentsupport.dk

Kenneth Jakobsen

Servicetekniker
kenneth@dentsupport.dk

Sune Thomsen

Servicetekniker
sune@dentsupport.dk

Joachim Mortensen

Servicetekniker
joachim@dentsupport.dk

Casper Carlsson

Servicetekniker
casper@dentsupport.dk

Mads Emil Hald

Servicetekniker
mads@dentsupport.dk

Lars Hansen

Servicetekniker lars@dentsupport.dk

Per Otto Stegemeier Wähling

Instrumenter / Værksted
perotto@dentsupport.dk

Johan Rasmussen

Servicetekniker / Logistik
johan@dentsupport.dk

Bjarne Palm

Lageransvarlig bjarne@dentsupport.dk

Sanne Mygdam

Administrativ koordinator
sanne@dentsupport.dk

Louise Schaldemose Schougaard

Administrativ koordinator
louise@dentsupport.dk

Helle Søegaard Bruun

Administration
helle@dentsupport.dk

Mikkel Halsted Thomsen
Sofie Nordby
Birgitte Christensen

Regnskabs- og administrationschef birgitte@dentsupport.dk  

Carsten Hansen

Adm. Direktør – CEO
ch@dentsupport.dk