Kontakt Dent Support

Vi dækker hele Danmark. Og er aldrig længere end et opkald væk!

Hvis du har spørgsmål til vores services, vores produkter eller til varer i det hele taget, er du altid velkommen til at kontakte os for personlig betjening.

Brug for et servicebesøg?

Har du behov for akut service på dit udstyr, bedes du også kontakte os telefonisk. Så finder vi sammen en tid til et servicebesøg hurtigst muligt.

Dent Support A/S
Mandal Allé 12 B
DK-5500 Middelfart
Telefon: 70 233 121

Der er åbent for telefonisk support på alle hverdage
fra 07.00-16.30 (fredag 07.00-16.00)

E-mail: info@dentsupport.dk

Find en medarbejder

Ring til vores service på 70 233 121 – uanset om du har brug for akut service, skal aftale tid til serviceeftersyn, har brug for ny montering eller andet. Så finder vi den rette tekniker, som hurtigst muligt kan hjælpe dig. Du kan også altid kontakte den enkelte medarbejder direkte på email.

Matti Overgaard

Chefkonsulent / Indretning
matti@dentsupport.dk

Bo Tukjær Haderup

Indretningskonsulent bo@dentsupport.dk

Søren Andersen

Røntgenspecialist
soeren@dentsupport.dk

Stig Færch

Service & Røntgen
stig@dentsupport.dk

Carsten Kjær

Servicechef carsten@dentsupport.dk

Jørn Iversen

Servicetekniker
jorn@dentsupport.dk

Martin Hammer

Servicetekniker
martin@dentsupport.dk

Christian Balshøj Nielsen

Servicetekniker
christian@dentsupport.dk

Kenneth Jakobsen

Servicetekniker
kenneth@dentsupport.dk

Sune Thomsen

Servicetekniker
sune@dentsupport.dk

Joachim Mortensen

Servicetekniker
joachim@dentsupport.dk

Casper Carlsson

Servicetekniker
casper@dentsupport.dk

Mads Emil Hald

Servicetekniker
mads@dentsupport.dk

Lars Hansen

Servicetekniker lars@dentsupport.dk

Per Otto Stegemeier Wähling

Instrumenter / Værksted
perotto@dentsupport.dk

Johan Rasmussen

Servicetekniker / Logistik
johan@dentsupport.dk

Bjarne Palm

Lageransvarlig bjarne@dentsupport.dk

Sanne Mygdam

Administrativ koordinator
sanne@dentsupport.dk

Louise Schaldemose Schougaard

Administrativ koordinator
louise@dentsupport.dk

Helle Søegaard Bruun

Administration
helle@dentsupport.dk

Jonas Engberg Brandt

Studentermedhjælper
Grafisk marketing
jonas@dentsupport.dk

Sofie Nordby
Birgitte Christensen

Regnskabs- og administrationschef birgitte@dentsupport.dk  

Carsten Hansen

Adm. Direktør – CEO
ch@dentsupport.dk